Skontaktuj się z nami

biuro[małpka]winnicajanton.pl

tel. +48 787 811 881 (9:00-15:00)

Jantoń Spółka z o. o.

Wymysłów Francuski 3

95-082 Dobroń

NIP: 731 20 64 746

Polityka prywatności

Obserwuj nas

Wymysłów Francuski

Nazwa „Francuski” wywodzi się z XVIII w. i została nadana za sprawą markiza Stanislasa Jeana de Boufflers, syna chrzestnego samego króla Stanisława Leszczyńskiego. We Francji był on znaną osobistością. W 1784 r. został marszałkiem polnym a w rok później gubernatorem Senegalu. W 1787 r. zasiadał w Zgromadzeniu Narodowym Francji. Był także kawalerem maltańskim i członkiem Akademii Berlińskiej. W 1797 r. uciekając przed rewolucją francuską schronił się w Wymysłowie, który to folwark otrzymał dzięki koneksjom na dworze króla Prus. Wraz z markizem w Wymysłowie osiedliła się grupa francuskich arystokratów.

 

 

Dom rodzinny

Dom Jantoń wraz ze stajnią i winiarnią otoczony jest około dwu hektarową winnicą. Rodzina tworzy tu w zgodzie z tradycją i naturą wina białe i różowe, wina naturalnie słodkie z późnego zbioru oraz wina musujące najbardziej szlachetną metodą drugiej fermentacji w butelkach.

 

Wielkie wina z małej Winnicy

Winnica geograficznie położona jest na Wysoczyźnie Łaskiej leżącej w południowo-wschodniej części Niziny Południowowielkopolskiej. Szczepy winorośli są tu starannie dobrane do klimatu i warunków glebowych. Lekkie, zatrzymujące ciepło oraz przepuszczające wodę piaszczyste podłoże zapewnia jej winom wyjątkową aromatyczność oraz finezję. Pierwsze nasadzenia winorośli zostały wykonane w 2013 r. Początkowo winnica stanowiła hobby, produkując wina wyłącznie na potrzeby rodziny i przyjaciół. Obecnie dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu ludzi powstają tu wina jedyne w swoim rodzaju, które można zdobyć w wybranych enotekach i restauracjach.

 

Doświadczenie i wiedza

Ogromna pasja i 30 lat doświadczenia w branży winiarskiej oraz wizyty w setkach winnic na wszystkich kontynentach, pozwoliły właścicielom należycie przygotować się do stworzenia wyjątkowego miejsca na mapie polskich winnic, do którego ostatnio dołączyła ich córka posiadająca licencjat z Biotechnologii (UJ) i podwójne magisterium: z Enologii (Universite de Bordeaux) oraz z Zarządzania Winnicą i Winiarnią (Bordeaux Sciences Agro).

 

 

biuro@winnicajanton.pl

Moja firma

Stanislas Jean de Boufflers

portret autorstwa F.S. Delpecha

  1. pl
  2. en